ATMOS D 45 P - Kotel na pelety a dřevo ocelový

Topení, kotle, ohřev vody a regulace od tuzemských
a zahraničních výrobců

  Úvodem     Kontakt     Kontaktní formulář  
  Ceny paliv     Info o zboží     Výstavy  
Tipy, novinky a články o topeníKotel na pelety a dřevo
Náhled

ATMOS D 45 P - Kotel na pelety a dřevo ocelový

(102028506007200013)
sleva
VÝROBCE: ATMOS
Palivo: pelety, dřevo
Záruční doba: 24 měsíců
Příkon: 135 W
Jmenovitý výkon kW (JV): 1,5 až 45 kW
Odtah spalin: do komína
Účinnost kotle: 90 - 93%
Rozměry (výška x šířka x hloubka): 1405 x 606 x 1052 mm
Třída kotle dle normy ČSN EN 303-5: 3
Původní cena: 61337 Kč
Cena bez DPH: 48157 kč
Cena s DPH: 58270 kč
DPH: 21 %
Dostupnost: 10 dní

Tisk      Odeslat dotaz      Doporučit přátelům
Možnosti dodání zboží:
DOBÍRKA (pozn) : podle km
 ks 
  Popis ATMOS D 45 P - Kotel na pelety a dřevo ocelový
Cena za dopravu je závislá na vzdálenosti do místa dodání zboží z nejbližšího
velkoskladu ! Bude vám sdělena po uvedení adresy doručení.


Ekologické a plně automatické kotle na pelety ATMOS
Jsou konstruovány pro dokonalé spalování pelet, tak že do levé či pravé strany kotle, podle potřeby zákazníka, je zabudován hořák na pelety, který si plně automaticky, za pomocí šnekového dopravníku odebírá pelety ze zásobníku. Zásobník paliva bývá umístěn vedle kotle, nebo ve vedlejší místnosti a může mít libovolnou velikost (standardně 250, 500 nebo 1000 l). Často bývá i jako zásobník paliva použita část kotelny, která pak vystačí na celou topnou sezonu.Samotný provoz hořák na pelety funguje zcela automaticky. V případě, že hořák dostane pokyn ke startu, nebo-li vznikne potřeba topit, nasype dopravník pelety do hubice hořáku a sám je zapálí topným tělískem ( spirálou ). Po dostatečném rozhoření pelet, najede hořák na nastavený výkon, v kterém setrvá do doby než je systém ( dům ) vytopen. Poté se hořák vypne a pelety v komůrce hořáku dohoří nebo se spalování zcela utlumí. Hořák je tak připraven k novému startu. Celý cyklus se v případě další potřeby vždy opakuje. Výkon kotle a další funkce hořáku jsou řízeny elektronickou regulací, která umožňuje přizpůsobit chod kotle konkrétním podmínkám celého systému. Doplňování pelet, čištění spalovací komůrky hořáku a vybírání popela provádíme, jednou za 1 - 30 dní, a to podle kvality pelet a velikosti zásobníku. V případě potřeby je možné kotle vybavit automatickým odpopelňovacím systémem pro komfortní vytápění s minimální obsluhou.Velkou výhodou našich kotlů na pelety D15P. D20P, D30P a D45P je i to, že v případě, že vyjmeme z kotle hořák a nahradíme jej víkem, je možné v nich pro případ nouze topit i dřevem. Díky těmto vlastnostem jsou tyto kotle stejně komfortní co se týče obsluhy a užitných vlastností tak jako topení plynem, propan butanem či LTO. Hlavní předností je ale to, že na rozdíl od zemního plynu či LTO, spalují obnovitelné zdroje energie.


Výhody kotlů na pelety ATMOS
  • Velký komfort vytápění
  • Vysoká účinnost 90 až 93 % podle typu - malá spotřeba paliva
  • Ekologické spalování - kotel dle ČSN EN 303-5 třídy 3
  • Dotované kotle ze SFŽP
  • Chladící smyčka proti přetopení u kotlů s možností topit dřevem bez rizika poškození kotle
  • Automatický provoz a vypnutí kotle po dohoření paliva
  • Automatické vybírání popela - při zabudovaném odpopelnění
Pelety
Většina z nás už má nějaké zkušenosti s topením dřevem nebo dřevěnými briketami a to buď v kotlích či krbech. Tyto paliva jsou ve většině míst dostupná za více či méně slušné ceny. Novinkou, kterou ne každý zná jsou tzv. pelety, které se vyrábějí podobným způsobem jako dřevěné brikety, a to lisováním z odpadního dřeva (suchých pilin a hoblin) bez jakéhokoliv pojiva pod vysokým tlakem. Za kvalitní pelety považujeme pelety vyráběné pouze z měkkého dřeva bez kůry, tzv. bílé pelety, které nám zaručí bezproblémový a spolehlivý chod kotle. V dnešní době se však objevují výrobci, kteří přidávají do pelet biologická pojiva pro větší pevnost, především pro pneumatickou dopravu. Tyto pelety lze spalovat, ale je nutné počítat s vetší popelnatostí a nedopalem.

Pelety lze stejným způsobem vyrábět i z tvrdého dřeva nebo ze dřeva s kůrou. Vznikají tak tmavé pelety, které se spékají a způsobují u většiny hořáků velké problémy. V  hořácích naší firmy je možné tyto pelety spalovat, ale je nutné čistit spalovací komoru hořáku jednou za den. Při spalování kvalitních pelet bez pojiv a kůry provádíme čištění spalovací komůrky hořáku jednou za 7 a 30 dní. Obdobné nebo dokonce ještě větší problémy nastávají při spalování pelet ze slámy a různých biologických odpadů, jako je makovina, cukrovarnické řízky, odpady z obilí atd. Tyto pelety obsahují vysoké množství chlóru a dusíku, a tak prudce zkracují životnost tělesa kotle, keramiky a komína. Proto vám je nemůžeme doporučit spalovat. Nejrozšířenější velikostí kvalitních dřevěných pelet je dnes průměr 6 a 8 mm a délce od 10 do 25 mm. Výhřevnost pelet je zhruba od 17 do19 MJ/kg podle typu paliva. Cena kvalitních pelet se dnes pohybují od výrobců, kterých je již v České republice mnoho od 3500,- do 6000,- Kč za tunu.

Pelety jsou v Čechách zatím dodávány nejčastěji v igelitových pytlích po 15 kg, nebo v žocích po 800 kg. V zahraničí, ale nově i v Čechách jsou pelety dopravovány za pomocí cisteren z kterých vám palivo natankují do libovolného zásobníku, stejně jako u LTO. Je však nutné dodržet několik zásad, které zabraňují jejich rozdrcení při pneumatické dopravě.
Především je nutné zabránit, aby nedopadaly přímo na tvrdou stěnu zásobníku, ale na plentu, která je zavěšena ve středu zásobníku od stropu. Zabezpečíme tak rovnoměrné plnění zásobníku a zamezíme jejich drcení na drobné pelety a prach. Důležité je však, aby pelety byly uskladněny v suchém prostoru, proto aby se nerozpadly.

Používané hořáky na pelety pro kotle D30P, D45P

ATMOS A50 výkon 10 - 45 kW
Hořák je určeny pouze pro kvalitní bílé pelety z měkkého dřeva bez kůry o průměr u  6-8 mm, o délce 10-25 mm a výhřevnosti 17-19 MJ.kg-1.
Hořák není určen pro pelety, které se zpékají ve spalovací komůrce hořáku. V takovém přípa­dě je nutné spalovací komůrku hořáku čistit jednou za 1 - 3 dny.
  Montáž výrobku nebo rozvoz paliva zajistíme v těchto krajích nebo okresech ATMOS D 45 P - Kotel na pelety a dřevo ocelový
Celá ČR
  Technické parametry ATMOS D 45 P - Kotel na pelety a dřevo ocelový

Maximální výkon kW: 45 kW
Příslušenství : chladící smyčka
Objem vody: 117 litrů
Hmotnost kotle (kg): 430 kg

 
  Další fotografie ATMOS D 45 P - Kotel na pelety a dřevo ocelový

Atmos D 45 P náhled řez kotle Atmos D 45 P náhled řez kotle Atmos D 45 P náhled hořák na pelety Atmos A50 náhled
 

KOŠÍK PRÁZDNÝ


Email:  
Heslo:  
Poslat hesloNovinky

2018-02-04 12:02:19

MASTER-XL-61
   MASTER XL 61 - profesionální infračervené olejové topidlo

 

 


 

 

 Komínová stříška NAPOLEON

   WAP RSS      Zajímavé výměnné odkazy | © 2008 powered by  David-Studio.net