JUNKERS Set A5-V-HTIII - Set pro podporu vytápění s 5 kolektory na střechu

Topení, kotle, ohřev vody a regulace od tuzemských
a zahraničních výrobců

  Úvodem     Kontakt     Kontaktní formulář  
  Ceny paliv     Info o zboží     Výstavy  
Tipy, novinky a články o topeníSet s 5 kolektory pro montáž na střechu
Náhled

JUNKERS Set A5-V-HTIII - Set pro podporu vytápění s 5 kolektory na střechu

(128054041501120007)
sleva
Záruční doba: 24 měsíců
Rozměry (výška x šířka x hloubka): 2070 x 1145 x 90 mm (1 kolektor)
Původní cena: 128149 Kč
Cena bez DPH: 100613 kč
Cena s DPH: 121742 kč
DPH: 21 %
Dostupnost: 10 dní

Tisk      Odeslat dotaz      Doporučit přátelům
Možnosti dodání zboží:
Kamiónová doprava (včetně balného) : 490,-Kč
 ks 
  Popis JUNKERS Set A5-V-HTIII - Set pro podporu vytápění s 5 kolektory na střechu
JUNKERS Set A5-V-HIII
Budovy podle dnešního standardu izolace odpovídají  spotřeba tepla nízkoenergetického domu. Pokud se navíc berou v úvahu velké topné plochy nebo plnoplošné podlahové vytápění, je možno při návrhu topného okruhu počítat s velmi nízkými teplotami ve zpětném potrubí. Nízké zpětné teploty v okruhu vytápění jsou předpokladem pro co nejvyšší stupeň pokrytí při solární podpoře vytápění.
Použití v budovách se špatným izolačním standardem je rovněž možné. I přitom se doporučují nízkoteplotní topné plochy. Dosažený stupeň pokrytí však podstatně klesne. 
S plochou kolektoru 12 m2 je možno dosáhnout solárního
 stupně pokrytí pro celou spotřebu tepla do 30 %. Zobrazený koncept hydrauliky odpovídá nejčastější variantě systému pro podporu vytápění. Kolektorová plocha napájí přes solární výměník teplo do tepelného zásobníku. Zahřátý tepelný zásobník ohřívá současně přes integrovaný smaltovaný povrch zásobníku pitnou vodu. Další tepelný výměník v horní části zásobníku je na pitnou vodu a umožňuje dohřívání pitné vody např. kondenzačním kotlem. Při dostatečném solárním ozá-ření se dá dosáhnout ohřevu pitné vody téměř z 80% sluncem.
Teplo dodané do topné vody se ohřevem zpětného potrubí dodává do topného okruhu. Solární regulátor TDS 300 kontroluje teplotu ve zpětném potrubí topného okruhu a porovnává ji s teplotou ve vyrovnávacím zásobníku. Při vyšší teplotě v zásobníku se pomocí třícestného ventilu přepne zpátečka vytápění do zásobníku a do okruhu topného kotle se přivádí teplejší voda.


Optimální propojení se solárními systémy - solarInside

Jedním z nejzajímavějších systémových řešení budoucnosti je kombinace efektivní kondenzační techniky se solárními systémy. Z dobrých důvodů dnes musí systémy pro vytápění a přípravu teplé vody splňovat množství požadavků. Kdo chce využívat všech těchto výhod, má to dnes naprosto jednoduché, neboť díky nové generaci regulátorů Junkers jsou všechny naše kotle s elektronikou Bosch Heatronic® 3 schopné reagovat na intenzitu slunečního záření. Tato světová novinka, která dokáže optimalizovat souhru kondenzační techniky a solárních systémů nazýváme SolarInside.

Aktivní solární optimalizace

Inteligentní systém algoritmů ukládá data o solárním výnosu v místě instalace. Získaná data se porovnávají s aktuálními údaji o počasí a zjišťuje se možný solární výnos. Po porovnání může teplota v zásobníku při očekávání solárních výnosů klesnout o stanovenou hodnotu. K průměrné  60 % roční úspoře při solární přípravě teplé vody tak můžete získat se SolarInside ještě navíc dalších 15 %.

Pasivní solární optimalizace
Solární optimalizace může na přání ovlivňovat také vytápění. Základem je využívání dodatečné sluneční energie, která se do budovy dostává přes jižní okna. Také zde, stejně jako u aktivní solární optimalizace, shromažďuje regulátor hodnoty o počasí v místě instalace ihned po uvedení do provozu. Když je dodatečná sluneční energie k dispozici, systém je schopen to rozpoznat a snížit náběhovou teplotu u vytápění. To umožňuje snížení spotřeby energie na vytápění až o dalších 5 %.

Slunečné vyhlídky se solární energií
Solární systém pro přípravu teplé vody lze účelně použít téměř ve všech domácnostech. To platí nejen pro novostavby, ale i pro starší budovy. Mají stejný úsporný potenciál - nezávisle na stavebním slohu a stáří. Se solárním systémem pro přípravu teplé vody lze ročně ušetřit v průměru až 60 % energie na přípravu teplé vody a v létě dokonce až 100 %. Se SolarInside lze navýšit průměrnou roční úsporu energie až o 15 %.

Pro nižší účet za energii
Ušetřete až 30 % celkových nákladů za energii na vytápění a přípravu teplé vody! Tyto údaje jsou vztaženy na čtyřčlennou domácnost bydlící v nízkoenergetickém domě s plochou kolektorů 10 m² a 750 l kombinovaným zásobníkem.

Správná velikost pro optimální výsledky
Plocha kolektorů Vašeho solárního systému by měla být co nejpřesněji přizpůsobena potřebě teplé vody Vaší domácnosti - tak dosáhnete optimálních výsledků a maximální energetické výtěžnosti. V průměru se počítá s denní potřebou teplé vody 40 l na osobu - z toho vyplývá potřebná plocha kolektoru přibližně 1,2 m² na osobu.

Teplo ze tří světových stran
Plocha Vaší střechy nemusí nutně směřovat přesně na jih, aby mohla sloužit jako vhodná montážní plocha pro solární kolektory Junkers. Odchylky od jižního směru do 45 º jsou bezproblémové a nemají závažný vliv na energetickou výtěžnost. I orientaci Vaší střechy přímo na východ nebo na západ lze vyrovnat přiměřeně větší plochou kolektorů.


Kolektor JUNKERS FKC-1S
Nejen si užívat slunečních paprsků, ale také je účinně zachytit a inteligentně využít! S novými plochými kolektory Junkers to jde zcela samo: výkonné kolektory přeměňují sluneční energii mimořádně účinně na teplo využitelné pro přípravu teplé vody a podporu vytápění. Kdo inteligentně využívá sílu slunce, ušetří průměrně až 60 % energie při přípravě teplé vody a až 30 % energie na vytápění – to je přesvědčující argument především v dobách stále rostoucích cen za energii.

Rámy nových plochých kolektorů FKC jsou vyrobené ze skleněného vlákna - materiálu, který se mimo jiné osvědčil v automobilové a letecké výrobě. Výsledkem jsou stabilní a lehké kolektory odolné proti povětrnostním vlivům s dlouhou životností.

Chcete využívat sluneční energii a nejste si jisti, zda existuje vhodné řešení pro architekturu vašeho domu? Ploché kolektory FKC lze umístit na plochou střechu, do střechy či na střechu. Systém montáže do střechy harmonicky zabuduje ploché kolektory do obrysu střechy. Žádné viditelné spoje a mimořádně malá konstrukční výška zajišťuje atraktivní vzhled i na různých střešních krytinách.

Výhody kolektoru
- Vysoce výkonný kolektor, vhodný k instalaci na střechu, do střechy a na plochou střechu.
- Měděný absorbér opatřený vysoce selektivní vrstvou
- Zakrytí propustným  solárním bezpečnostním sklem (tl. 3,2 mm), odolávajícím krupobití.
- Minerální vlna (tl. 55 mm) s okrajovým pruhem, tepelně stálá a bez vyvíjení plynu.
- Jednoduchá instalace

Princip fungování
Solární kolektor funguje - zjednodušeně řečeno - jako zahradní hadice ležící na slunci: sluneční záření ohřívá kapalinu v kolektoru. Cirkulační čerpadlo přivádí ohřátou kapalinu do solárního zásobníku, kde předává své teplo pomocí tepelného výměníku vodě v zásobníku. Ochlazená kapalina se poté vrací zpět do kolektoru k opětovnému ohřátí.
Pokud by při špatném počasí nebyl dostatek sluneční energie, i přesto je k dispozici dostatek teplé vody - přípravu teplé vody zajistí druhá topná spirála v zásobníku, kterou zásobuje teplem kotel. Tak získáte komfort teplé vody zcela nezávislý na počasí.

Orientace kolektoru na střeše
Plocha Vaší střechy nemusí nutně směřovat přesně na jih, aby mohla sloužit jako vhodná montážní plocha pro solární kolektory Junkers. Odchylky od jižního směru do 45 ° jsou zcela bezproblémové a nemají závažný vliv na energetickou výtěžnost. I orientaci Vaší střechy přímo na východ nebo na západ lze také vyrovnat přiměřeně větší plochou kolektorů. Solární kolektory je možné montovat na šikmou nebo plochou střechu, popř. je do šikmé střechy vestavět.
  Montáž výrobku nebo rozvoz paliva zajistíme v těchto krajích nebo okresech JUNKERS Set A5-V-HTIII - Set pro podporu vytápění s 5 kolektory na střechu
Celá ČR
 
  Další fotografie JUNKERS Set A5-V-HTIII - Set pro podporu vytápění s 5 kolektory na střechu

JUNKERS Set A5-V-HTIII náhled JUNKERS Set A5-V-HTIII (vysvětlivky) náhled aktivní solární optimalizace (obr. k textu) náhled pasivní solární optimalizace (obr. k textu) náhled slunečné vyhlídky se solární energií (obr. k textu) náhled pro nižší účet za energii (obr. k textu) náhled teplo ze tří světových stran (obr. k textu) náhled kolektor JUNKERS FKC-1S  náhled
 

KOŠÍK PRÁZDNÝ


Email:  
Heslo:  
Poslat hesloNovinky

2018-02-04 12:02:19

MASTER-XL-61
   MASTER XL 61 - profesionální infračervené olejové topidlo

 

 


 

 

 Komínová stříška NAPOLEON

 

  WAP RSS      Zajímavé výměnné odkazy | © 2008 powered by  David-Studio.net