VAILLANT auroTherm VFK 145 V - Kolektor solární deskový

Topení, kotle, ohřev vody a regulace od tuzemských
a zahraničních výrobců

  Úvodem     Kontakt     Kontaktní formulář  
  Ceny paliv     Info o zboží     Výstavy  
Tipy, novinky a články o topeníkolektor solární plochý
Náhled

VAILLANT auroTherm VFK 145 V - Kolektor solární deskový

(128054085000020000)
sleva
Záruční doba: 24 měsíců
Rozměry (výška x šířka x hloubka): 2033 x 1233 x 80 mm
Původní cena: 15206 Kč
Cena bez DPH: 11939 kč
Cena s DPH: 14446 kč
DPH: 21 %
Dostupnost: 10 dní

Tisk      Odeslat dotaz      Doporučit přátelům
Možnosti dodání zboží:
Kamiónová doprava (včetně balného) : 490,-Kč
 ks 
  Popis VAILLANT auroTherm VFK 145 V - Kolektor solární deskový
VAILLANT auroTherm VFK 145 V
- Kolektor s homogenním skleněným povrchem, brutto plocha 2,51 m2
- strukturované sklo 3,2 mm (solární bezpečnostní sklo)
- solární podpora ohřevu teplé vody a podpora vytápění
- montáž na střechu, do střechy a na plochou střechu
- k vertikální montáži
- hliníkové rámy černě eloxované

Vybavení
- Hlinkovo-měděny absorbér s vysoce selektivní vrstvou (serpentiny)
- malá stavební výška
- nízká hmotnost

Poznámka
Používejte jen originální solární kapalinu Vaillant, protože jinak odpadá nárok na záruku.


Solární technika, špičková technologie budoucnosti
Solární systém představuje takové zásobovaní energií, které neprodukuje žádné spaliny a pomáhá šetřit zásoby fosilních zdrojů energie a chránit naše životní prostředí. Každý jednotlivec může tímto způsobem aktivně přispět k ochraně životního prostředí a tento jeho příspěvek se projeví i viditelně na vnějším vzhledu budovy. Image solární techniky neustále roste, a když je určitá nemovitost označena v současné době jako „solární dům“, zvyšuje se její prodejnost. A koneckonců člověk má prostě a jednoduše radost, když se může každý den osprchovat teplou vodou ohřátou solární technikou. Solární systémy vyžadují sice relativně vysokou pořizovací investici, ale snižuji naši závislost na zvyšování cen plynu a odpovídajících nákladů, a proto lze počítat s tím, že tato investice se v příštích letech vrátí – a to díky vyzrálé špičkové technologii Vaillant. Solární systém představuje investici, která téměř nevyžaduje údržbu, zabezpečuje nás před energetickými krizemi a má jasně připočitatelnou návratnost. Solární technika zajišťuje v neposlední řadě také vytvoření nových pracovních míst. 
- Ochrana životního prostředí úsporou
 surovin a zamezením emisi CO2 
- Zhodnocení nemovitosti
 
- Vysoká identifikace uživatele se
 solární technikou 
- Větší nezávislost
 
- Jasně propočitatelná návratnost
 
- Nízká údržba
 
- Možnost dotace od státu


Dotace na solární systémy
 
Statní fond životního prostředí
 České republiky poskytuje dotace na instalaci solárních systémů v obytných budovách a rodinných domech, a to na solární systémy pro celoroční ohřev teplé vody a na solární systémy pro přitápění a celoroční ohřev teplé vody. Podmínky poskytování státních dotací na solární technologie se mění, a proto je třeba sledovat aktuální informace (www.sfzp.cz).


Konstrukce a funkce kolektoru
Srdce každého solárního systému tvoři solární kolektor. Pravě v něm dochází proměnou světla v teplo k vlastnímu „získávání“ energie. Vaillant nabízí kolektor auroTHERM VFK 145. Tento kolektor lze objednat v provedení V určeném k vertikální montáži a v provedení H určeném k horizontální montáži. To umožňuje různé a flexibilní způsoby montáže a propojení.

Serpentinový absorbér se čtyřmi
 přípojkami
Nové kolektory auroTHERM jsou vybaveny serpentinovým (meandrovým) absorbérem a mají čtyři postranní přípojky. To umožňuje individuální technologii připojení, což zjednoduší přizpůsobení přáním zákazníka a okolnostem na místě instalace. Podle místních podmínek a podle počtu kolektorů lze výstup a vstup kolektorového pole připojit jednostranně nebo střídavě. Kolektory auroTHERM se hydraulicky propojuji rychle a jednoduše, bez nářadí, pouze pomocí speciálních spojek kolektorů. Serpentinové absorbéry se optimálně napouštějí a vyprazdňují. Ve srovnaní s harfovým absorbérem se serpentinový absorbér vyznačuje lepším přenosem tepla a dobrými vyprazdňovacími schopnostmi, které umožňuji kolektor při tvorbě páry úplně vyprázdnit. Zvýší se dlouhodobá stabilita solární kapaliny, protože se v klidovém stavu (stagnací) při tvorbě páry solární kapalina rychleji vytlačí z kolektoru.

Antireflexní solární sklo u plochého
 kolektoru auroTHERM plus VFK 145 H/V 
Antireflexní sklo použité u plochého
 kolektoru auroTHERM plus má zásluhou celkové struktury skla (nanostruktury) podstatně sníženou reflexi. Metodou leptání je celý povrch zdrsněný, a index lomu se tak snížil z 1,53 na 1,3. Přenos světla se ve srovnání s běžným solárním sklem zvýšil z 91 % na přibližně 96 %. Tím se zvýšila také optická účinnost na cca 0,85. Při typických provozních teplotách kolektoru se hrubý zisk tepla zvýšil ze 7 % na > 10 %. Antireflexní vrstva je dlouhodobě stabilní. Při několikaletém testu na volném ovzduší nesnížilo přirozené znečištěni nijak významně zvýšený přenos světla tohoto kolektoru.

Lepší manipulace při montáži
 
Kromě absorbéru je z hliníku také
 rám a zadní stěna kolektoru. To se projevuje pozitivně nejen na životnosti kolektorů. Přestože se totiž plocha kolektorů u auroTHERM VFK 145 oproti předcházejícím modelům zvětšila, důsledné použití hliníku podstatně snížilo jejich hmotnost. To usnadňuje manipulaci s kolektory při montáži. Zároveň byl kompletně nově vyvinut příslušný montážní systém Vaillant, takže se doba montáže zkrátila na polovinu.


Vzhled
Kromě čistě technickým parametrů má u nových kolektorů význam také jejich optický dojem na střeše. Kolektory by měly působit jako homogenní a působivá součást plochy střechy a nikoli jako rušivý cizí prvek. Proto nabízejí nove kolektory auroTHERM následující přednosti: 
- Homogenní plocha střechy
 
- Inovativní montáž na ploché střeše
 
- Zjednodušená montáž do střechy
 s harmonickou integrací 
- Nový systém montáže s výraznou
 úsporou času 
- Kolektory spolu „téměř“ lícují – mezi
 kolektory nejsou žádné hydraulické šroubované spoje 
- Střídavá technika připojeni
 
- Zvětšená plocha kolektorů na
 2,51 m2 (brutto plocha), respektive 2,35 m2 (aperturní plocha) 
- Vlastni produkce s využitím
 nejmodernější automatiky a laserové svařovací techniky 
- Zvýšení flexibility zavedením
 vertikálního a horizontálního kolektoru


Serpentinový absorbér z hliníku 
Nové absorbéry vyráběné
 v Německu ve vlastní produkci z hliníkového plechového absorbéru se serpentinovým potrubím z mědi patří ke kolektorům nové generace. Hliníkové absorbéry mají vzhledem k aktuálnímu vývoji cen na globálním trhu se surovinami v současné době výraznou výhodu z hlediska nákladů oproti měděným absorbérům, dodávaným montážním firmám a konečným zákazníkům. Hliníkové absorbéry přitom nemají nižší účinnost než měděné absorbéry. Díky inovacím na poli laserové svařovací technologie se podařilo překonat dosavadní technologické překážky, takže je dnes možné bez problémů vzájemně svařovat tak různé materiály, jako jsou hliník a měď. Díky vysokému počtu svarových bodů na jednom absorbéru zůstává spojení materiálů extremně pevné a odolné vysokým teplotám, přičemž přenos tepla je optimální. Poněkud nižší vodivost hliníku ve srovnání s mědi se podařilo vyrovnat správným poměrem množství a tloušťky obou materiálů na absorbéru a na jeho spojích. Při laserové svařovací technologii používané ve firmě Vaillant lze svařit plech absorbéru a příslušná potrubí na spodní straně absorbéru, přičemž se neovlivni ani nepoškodí povrchová úprava absorbéru, což může nastat při jiných metodách svařování.
  Montáž výrobku nebo rozvoz paliva zajistíme v těchto krajích nebo okresech VAILLANT auroTherm VFK 145 V - Kolektor solární deskový
Celá ČR
 
  Další fotografie VAILLANT auroTherm VFK 145 V - Kolektor solární deskový

VAILLANT auroTherm VFK 145 V náhled rozměry kolektoru náhled reflexní a tepelné ztráty plochého kolektoru náhled tlaková ztráta náhled účinnost náhled popis kolektoru náhled způsob montáže na šikmou střechu náhled způsob montáže na plochou střechu náhled
 

KOŠÍK PRÁZDNÝ


Email:  
Heslo:  
Poslat hesloNovinky

2018-02-04 12:02:19

MASTER-XL-61
   MASTER XL 61 - profesionální infračervené olejové topidlo

 

 


 

 

 Komínová stříška NAPOLEON