Topení, kotle a zařízení

Topení, kotle, ohřev vody a regulace od tuzemských
a zahraničních výrobců

  Úvodem     Kontakt     Kontaktní formulář  
  Ceny paliv     Info o zboží     Výstavy  
Tipy, novinky a články o topení


SORTIMENT
Topení - Kořínek . cz DOPRODEJ
Topení - Kořínek . cz PŮJČOVNA PRO VÍTKOV A OKOLÍ
Topení - Kořínek . cz KOMBINOVANÉ KOTLE

Kombinované kotle umožňují například topit komfortně plynem, elektřinou či olejem (LTO) a podle potřeby také dřevem, peletami, uhlím apod.  

Variabilita těchto kotlů je dosažena tím, že jsou vybaveny více spalovacími komorami, nebo možností snadného osazení hořáku (při jeho vyjmutí se nahradí víkem).   

Výhodou je variabilita a možnost rychlého reagování na výhodné nabídky jednotlivých topiv  nebo jejich aktuální nedostatek (např. ropa a plyn). Nesmí se ale zaměňovat topiva - topíme striktně tím, na co je topidlo certifikováno. Například v kamnech určených ke spalování dřevěných a uhelných briket nepřikládáme kusové uhlí - topeniště by se mohlo poškodit a dokonce i propálit.

Další výhody vícepalivových kotlů :  

 • univerzálnost - možná kombinace jednotlivých druhů paliv - střídání paliva bez úprav na kotli dřevo + pelety, dřevo + zemní plyn, dřevo + extra ETO
 • možná záměna jednotlivých hořáků - kdykoli můžeme přejít na jiné médium
 • vysoká účinnost při jednotlivých palivech - prakticky stejná jako u speciálních kotlů na extra ETO, zemní plyn nebo pelety (až 92,3 % při jmenovitém výkonu)
 • levnější řešení - sečteme-li náklady na pořízení dvou kotlů, jejich zapojení a odkouření zjistíme, že jeden kotel ač dražší je ekonomicky výhodnější.
 • malý zastavěný prostor - oproti více kotlům
 • jeden komín a kouřovod
 • ekologický provoz - u všech druhů vytápění

Nevýhody vícepalivových kotlů : 

Někdy trochu o kompromisu. Záleží na konstrukci a provedení konkrétního kotle.  Ne vždy dosahují  takové účinnosti jakou mají kotle pouze pro předepsané palivo. Ale není to v žádném případě pravidlo. Přesto lze konstatovat, že se náklady vrátí do cca 4 – 7 let podle paliva apod.  

Topení - Kořínek . cz KOTLE NA TUHÁ PALIVA

Nabízíme kotle na dřevo, na uhlí, na dřevo i uhlí, na koks, na dřevěné a rostlinné pelety, dřevěné brikety, štěpku a obilí, zplynovací kotle na uhlí,  pyrolitické kotle pro spalování dřevní hmoty. V naší nabídce naleznete také levné ocelové kotle s jednoduchou konstrukcí.

V poslední době se zvýšila účinnost kotlů na uhlí, u kterých došlo k významnému snížení emísí. Přesto je hospodárnější a ekologičtější vytápění u kotlů na dřevní hmotu. Zvláště levný provoz je u kotlů, které pracují na principu zplyňování dřevní hmoty při procesu hoření.   

Topení - Kořínek . cz KONDENZAČNÍ PLYNOVÉ KOTLE ZÁVĚSNÉ

Kondenzační plynové kotle nástěnné mají široké využití – při modernizaci domu, lze jej umístit přímo do obytného prostoru (tichý provoz), novostavby, etážového bytu, nebo pro velké domy s více byty. Jejich ideální použití je při podlahovém vytápění místností, ale osvědčily se i při radiátorovém vytápění. Při tomto použití je jejich  účinnost je sice nižší, ale ještě stále dosahuje kolem 98%, což je nad průměrem běžných kotlů.

Při volbě kotle je třeba proto zohlednit i způsob vytápění – klasické radiátorové nebo podlahové (resp. stěnové). Při radiátorovém vytápění je potřebný vyšší teplotní spád, tj. 80/60 (tedy teplota vody vycházející z kotle je 80 °C a vody vracející se z otopné soustavy 60 °C). Při podlahovém vytápění je teplotní spád například 50/40 nebo 40/30 (aby byla podlaha příjemná na dotyk a nepálila).

Kondenzační plynové kotle nástěnné představují pokračující trend ve vytápění zemním plynem a prakticky už není možno dosáhnout ještě větší účinnosti.  

Jsou to ekologické kotle s vysokým komfortem vytápění s účinností až 109 %. Roční stupeň využití u kondenzačních kotlů je tak 105 až 108 %. Oproti konvenčním plynovým kotlům to umožňuje speciální výměník (většinou hliníková slitina) kondenzačního kotle, ve kterém horké spaliny s vodní párou  odevzdávají teplo do nízkoteplotního systému ústředního vytápění. Teplota topné vody, která se vrací zpět do kotle musí být „studená“ tak vodní páry při teplotě nižší než 65°C kondenzovaly (rosný bod v závislosti na tlaku prostředí).   

Podle způsobu odvedení spalin  se dělí nástěnné  kondenzační kotle na : 

 • nástěnné kotle do komína (komínový průduch musí být opatřen komínovou vložkou a musí jej odsouhlasit kominík) - kondenzační kotle jsou vybaveny spalinovým ventilátorem pro bezpečný odvod spalin komínem.
 • nástěnné kotle TURBO s vývodem spalin přes obvodovou zeď do venkovního prostoru; popř s vyvedením spalin až nad střechu objektu

Podle způsobu využití  se dělí nástěnné kondenzační kotle na : 

 • nástěnné kotle pro vytápění
 • nástěnné kotle pro vytápění s průtokovým ohřevem vody
 • nástěnné kotle pro vytápění se zásobníkem teplé vody

Použitím kondenzačních kotlů  lze dosáhnout oproti klasickým kotlům úspory až  16%.  

Nevýhodou kondenzačních kotlů je jejich vyšší pořizovací cena (o cca 10.000,-Kč až 20.000,-Kč dražší). Rozdíl ceny se nám však poměrně brzy vrátí ve spotřebě zemního plynu.  

Pro běžné domácnosti postačí kondenzační kotle o výkonech do 24 až 28 kW.  

Topení - Kořínek . cz KOTLE ELEKTRICKÉ

Elektrokotle jsou určeny k vytápění bytových jednotek, rodinných domů, komerčních prostor. V dnešní době se tento druh vytápění nevolí už jen proto, že by bylo obtížné zavedení topení plynového.
Inteligentní elektrokotel může být úsporný a přitom  komfortní.  Moderní elektrické kotle se vyznačují velmi nízkými pořizovacími náklady, jednoduchou instalací, hospodárným, tichým a bezobslužným provozem, ovládáním z kteréhokoliv místa v domě. Výhodou je také nízký tarif za odběr 1 kWh po dobu 20 hodin.
Oceníte možnost dálkového ovládání,   systém zajišťující minimální opotřebení topných tyčí, zabezpečovací prvky, sytém tepelné regulace, nízká poruchovost.  

Kromě těchto komfortních a funkčně zcela samostatných elektrokotlů můžete u nás zakoupit také elektrokotle pro zapojení do topné soustavy - např. krbového vytápění s výměníkem, do systému s radiátory nebo pro podlahové vytápění. Tyto elektrokotle lze instalovat také do stávajícího teplovodního vytápěcího systému při ponechání kotle na tuhá paliva a plynového kotle. Lze je také sdružovat. 
Nabízíme elektrokotle o výkonech od  3 kW do 30 kW.  

Topení - Kořínek . cz KOTLE NA OLEJ

Kotle vhodné pro rodinné domy, penziony, ale i střední a velké objekty. Palivem pro tyto kotle je nízkosirný extralehký topný olej (NETO).  Instalace v objektech je snadná a bezpečná, jelikož NETO je hořlavinou až III. třídy. NETO je ekologický topný olej nejvyšší kvality, který je produktem českých rafinérií.  

Sestavy polyetylenových nádrží umožňují skladovat celoroční zásobu topného oleje. Tím odpadá okamžitá závislost na dodavateli paliva. Významnou roli hraje též ustálená tržní cena v celé Evropě. Dostatečné světové zásoby dávají jistotu, že olejem bude možno topit ještě daleko v příštím tisíciletí. 

Olej se skladuje většinou v polyetylenových nádržích umístěných v technické části objektu nebo přístavku. Palivo distribuované autocisternami lze nakoupit v mimosezónní příznivé ceně a vybrat si jeho dodavatele

Topení - Kořínek . cz PODLAHOVÉ TOPENÍ  TOPNÉ ROHOŽE A FÓLIE  TOPNÉ KABELY
V sekci naleznete široký sortiment podlahových topných kabelů, topných rohoží, topných fólií, regulační techniky. 

Elektrické podlahové vytápění může z hlediska provozování topné soustavy sloužit jako jediný zdroj tepla v místosti (hlavní vytápění) nebo může tvořit pouze doplněk jiného zdroje tepla (temperování podlahy). K tomuto účelu se nejlépe hodí nízkoteplotní velkoplošné sálavé systémy – tedy podlahové, stropní nebo stěnové vytápění. Díky teplu od podlahu lze docílit až 30% celkovou úsporu nákládů ve srovnání s klasickým topením.

Výhodou elektrického podlahového vytápění  jsou bezesporu nízké pořizovací náklady. Není pořeba budovat plynovodní přípojku, komín, kotel, sklad paliva a ušetříme prostor, které zabírají. Tyto náklady jsou o více než polovinu nižší oproti klasickému ústřednímu vytápění. Lze ho použít i v místech, kde mrzne, na chatách, vjezdem před domem, v chodníku před domem, aniž by jste museli uklízet sníh, či sekat led.

Topné kabely je možné instalovat prakticky kamkoliv, bez ohledu na typ místnosti na jakýkoliv podklad – beton, dlažbu i dřevo. Můžete se zaměřit pouze na vytápění prostoru u vany, u stolu, v předsíni, u prodejního pultu apod. Výhodou je i přesná a snadná regulace. Esteticky ani fyzicky neruší v daném prostoru.

Podlahové vytápění  je díky stoupajícímu teplu zespodu  velmi komfortní. Není nutné místnost přetápět aby Vás nestudilo od nohou. Další jednoznačnou výhodou podlahového topení je snížení prašnosti, protože na rozdíl od běžného ústředního vytápění s topnými tělesy vzduch necirkuluje, ale rovnoměrně stoupá vzhůru. Je tedy vhodné i pro alergiky.

Systém elektrického podlahového topení lze účelně doplnit o elektrické konvektory (přímotopy) či sušáky ručníků nebo elektrické topné žebříky v koupelně apod.

Teplovodní podlahové topení je naproti elektrickému náročnější při instalaci, pořizovací náklady jsou vyšší, jsou kladeny větší požadavky na provedení izolace podlahy (větší teplotní výkyvy).

Výhodou teplovodního podlahového topení je nezávislost na zdroji, který bude vytápět topnou vodu v trubkách; můžete použít obyčejný kotel na tuhá paliva, krbový kamna s teplovodním výměníkem, kotel se šnekovým podavačem na peletky či štěpky, tepelné čerpadlo, solární systém, elektrokotel, apod.

Teplovodní podlahové vytápění bývá doplňováno osazením běžných topných těles (radiátorů) v některých místnostech pro možnost sušení prádla atd.,  a v koupelnách umístěním teplovodních nebo kombinovaných žebříků na ručníky.

U obou systému podlahového vytápění - teplovodního i elektrického platí, že k dosažení teplotní pohody postačí teplota v místnosti o 2 - 3°C nižší než u klasických druhů topení. Je to dáno příznivějším způsobem šíření tepla.   

Topení - Kořínek . cz -KAMNA S VÝMĚNÍKEM -KAMNA BEZ VÝMĚNÍKU

Tato sekce Vám nabízí  velký výběr krbových kamen různých typů, designů i výkonů.

Podle kategorií zde naleznete - teplovzdušná krbová kamna na pelety,  teplovzdušná krbová kamna na dřevo, teplovodní krbová kamna na pelety, teplovodní krbová kamna na dřevo, příslušenství.
Tyto spotřebiče nejsou jen trendem reagujícím na ceny paliv, ale také slouží jako vhodný doplněk interiéru každého domu.  Nenabízíme pouze krby a kamna na dřevo, či pelety, ale také na uhelné brikety nebo uhlí.  

Výkon kamen  1 KW stačí přibližně k vytápění prostoru cca 20 m3. Podle toho je třeba zvolit také vhodná kamna podle toho zda budou sloužit jako hlavní zdroj na chatě či chalupě, jako doplňkový zdroj v novostavbě, v domě či bytě s ústředním vytápěním, nebo jako zdroj příležitostného vytápění.  

Podle základní volby účelu pro který mají kamna sloužit volíme teprve vhodná kamna - pro otop jedné místnosti (nebo haly) v domě volíme jednoplášťová kamna sálavá, pro vytopení celého domu si pořídíme kamna dvouplášťová s možností vyvedení rozvodů sousedních místností nebo podlaží. Můžeme dát přednost  rozvodu horkého vzduchu, nebo si pořídit krb či krbová kamna s teplovodní vložkou a ten připojit ke klasickému systému ÚT s otopnými tělesy.   

Dalším kritériem pro volbu vhodných kamen je také možnost uskladnění dostatečného objemu paliva. Pro vytápění celého objektu např. dřevem, či peletami Vám určitě nebude stačit nějaký příruční sklípek apod.   

Pro připojení kamen je nutné posoudit vhodnost stávajícího komínového průduchu (technický stav, průměr s ohledem na nová kamna), únosnost podlahy, požární bezpečnost (blízkost hořlavých konstrukcí či předmětů, které by měly být nejméně 800 mm ze sálajícího směru a 200 mm z bočních stran).  Pod kamny je někdy nutné použít izolační podložku z plechu nebo např. skla (nejméně 300 mm ze sálajícího směru a 100 mm z bočních stran.  
 

Topení - Kořínek . cz TRADIČNÍ KAMNA TYPU "PETRY"
Tradiční pokojová kamna pro vytápění jedné místnosti, popřípadě přilehlých místností. Obyčejně bez průzoru, nebo s menšími průzory na sledování ohně.Kamna jsou určené na spalování hnědého uhlí a palivového dřeva.

Šamotová vyzdívka kamen v spalovacím prostoru má vysokou tepelnou odolnost. Plotýnky převážně litinové.

Povrch kamen může být smaltovaný (v mnoha barevných odstínech), nebo litinový apod. Vývod kouřovodu je většinou zezadu, pohyblivý rošt.
Topení - Kořínek . cz KACHLOVÁ KAMNA s výměníkem i bez

Kachlová kamna vytvářejí skutečnou rodinnou pohodu a příjemnou dominantu každé místnosti. Nejsou jen atraktivním kusem nábytku, ale splňují veškeré  požadavky na kvalitní bydlení. Rozehřáté kachle šíří  do celé místnosti, popř. i do místností sousedních přirozené hřejivé teplo.  Kachle nedosahují příliš vysokých teplot, proto jsou bezpečné na dotyk a nespalují se na nich nečistoty.  Proto kachlová kamna nezpůsobují velké proudění vzduchu, který by zvedal prach. Topeniště průběžně saje vzduch z místnosti a dochází postupně  k jeho výměně z venkovního prostoru.   

Kachlová kamna nabízíme buď jako stáložárná jednoplášťová, či dvouplášťová, nebo se zabudovaným teplovodním výměníkem. Součástí kachlových kamen může být také trouba. Zanedbatelná není ani ekonomická stránka vytápění v těchto kamnech. Díky používání dřeva jako paliva a schopnosti akumulace je  provoz kachlových kamen velmi ekonomický.   

Topení - Kořínek . cz KUCHYŇSKÉ SPORÁKY, PAŘÁKY NA BRAMBORY A OHŘEV VODY BRUTAR

Kuchyňské sporáky na tuhá paliva (dřevo, dřevěné a uhelné brikety) klasické i s teplovodním výměníkem pro napojení na systém ústředního vytápění.  Z hlediska estetického provedení jsou současné  kuchyňské sporáky jednoznačně ozdobou každé kuchyně.

V základním provedení bez prosklení s přímým odvodíme spalin do komínového průduchu, posuvným roštem, komínovou klapkou pro přepínání plotna/trouba, litinová plotna, plechová trouba. Vývod kouřovodu je možno zvolit (boční, horní, pravý, levý).  Ve spodní části sporáku je výsuvný zásobník na dřevo. Jejich výkon bývá 6 – 8 kW do místnosti.

Náročnější konstrukce kuchyňských sporáků jsou dvouplášťové, primární vzduch je regulovatelný, sekundární předehřátý vzduch vstupuje otvory v zadní litinové části (dvoustupňové nebo třístupňové spalování). Některé sporáky mají ve spodní části k dispozici šuplík k ohřívání jídla, rozmrazování nebo sušení potravin, k jiným lze zase přiobjednat nádobu na ohřev vody.  Další novinkou může být litinová plotna s dilatačními kruhy, která je odolnější vůči žáru ohně (nepraská, nedeformuje se).

Naprostým hitem jsou kuchyňské sporáky s teplovodním výměníkem, které se připojí k systému ústředního vytápění a stávají se tak vydatným doplňkovým zdrojem tepla v domě či bytě (výkon do výměníku cca 6 - 10 kW). Celkový výkon obvykle 13 – 16 kW.

Povrchová úprava kuchyňský sporáků může být v základním provedení, ve smaltu i v kachlovém obkladu. 

 

Dále v tomto oddělení nabízíme také PAŘÁKY na brambory nebo zabíjačku.

Topení - Kořínek . cz KRBOVÉ VLOŽKY BEZ VÝMĚNÍKU

Máme širokou nabídku teplovzdušných krbových vložek v různém provedení a s různou výbavou. V nabídce jsou krbové vložky s jednoduchým rovným sklem, obloukovým prosklením, s panoramatickými skly, krbové vložky třístranné, rohové i oboustranné. Horký vzduch vzniká na plášti rozehřáté krbové vložky.

Rozvod horkého vzduchu může být prováděn přirozeným způsobem. Teplovzdušný krb funguje na principu cirkulace vzduchu v místnosti. Jeho srdcem je krbová vložka. Na jejím plášti se při topení ohřívá vzduch. Teplejší vzduch je lehčí, a stoupá proto v komoře krbu nahoru a teplovzdušnými mřížkami nebo vzduchotechnickými rozvody proniká do místnosti.

Je-li výkon krbové vložky větší než výkon potřebný k vyhřátí místnosti s krbem, může se přebytek ohřátého vzduchu odvést do přilehlých místností nuceným způsobem. Ohřátý vzduch je možné pomocí ventilátorů a speciálních trubek ve snížených sádrokartonových stropech rozvést v objektu až do vzdálenosti 15 m od krbu.
Teplý vzduch postupně odevzdává tepelnou energii stropu a stěnám, chladne a klesá směrem k podlaze. Podtlakem, který vytváří proudění vzduchu v teplovzdušné komoře krbu, se vzduch nasává zpátky do komory přes vstupní mřížky ve spodní části krbu a proces ohřívání se opakuje. Může tak být vytápěna jedna místnost, ve které je umístěn krb, nebo více místností ve stejném či více podlažích domu.

Materiály pro obestavbu  krbového tělesa mohou být různé, od přírodního kamene, žulové desky až po glazovaný keramický obklad či dřevěnou římsu. Jejich použití umožňují moderní kvalitní izolační materiály, desky o tloušťce 3 – 5 cm, které se používají k zaizolování výměníku a stěn obestavění krbové vložky. Tento speciální izolační materiál se používá i na zaizolování tepelně velmi namáhaných částí tělesa krbu, jako například překlad nad dvířky, protože odolává teplotám 850 až 1100°C. Použité tvarovky mohou mít i složitější oblé tvary i tvarovky soklové s otvory pro přívod vzduchu a s otvory na uložení dřeva, které umožňují rychlou montáž. Korpus krbu obložený těmito tvarovkami se příjemně prohřeje a nezůstává studený jako při obestavění z izolačních materiálů. Díky této vlastnosti je krb nejen teplovzdušný, ale i sálavý.

Při zdění teplovzdušného krbu platí zásada, že ze tří stran kolem krbové vložky musí proudit vzduch 7 – 15 cm širokými mezerami konvekčních kanálů. Stěna krbového tělesa, která se dotýká zdiva stavby, musí být tepelně izolovaná, aby nepraskalo zdivo při tepelné zátěži. Další zásadou, kterou je nutné respektovat, je dokonale utěsněné vyústění kouřovodu z krbové vložky do komína. Pozornost je třeba věnovat i velikosti nasávacího otvoru v podstavci, v soklu krbového tělesa. Jeho plocha má být dvojnásobná oproti ploše teplovzdušných mřížek v tělese krbu, protože se tudy dovnitř vložky nasává vzduch nejen na ohřívání, ale i na hoření. Teplovzdušné mřížky, kterými vychází ohřátý vzduch, nesmějí být zavíratelné kvůli bezpečnosti a dokonalému proudění vzduchu. Jejich velikost se dimenzuje podle výkonu. Na 1 kW výkonu vložky by mělo být 60 cm2 výdechové mřížky. Větší otvor neuškodí, nikdy by však neměl být menší. Snížila by se tak účinnost využitelné energie z krbové vložky, těleso krbu by se přehřívalo a to zase ohrožuje bezpečnost obytného prostoru.

Topení - Kořínek . cz KRBOVÉ VLOŽKY S VÝMĚNÍKEM

Krbové vložky s teplovodním výměníkem jsou v současné době stále oblíbenější a žádanější nejen u nás, ale i v zahraničí. Výhodou krbových vložek s teplovodním výměníkem je, že teplo uvolněné při topení v krbu s teplovodní krbovou vložku je možné pomocí zabudovaného výměníku předávat dále do topné soustavy ústředního vytápění  a rozvádět tak teplo do celého domu.

Krbové vložky jsou v tomto obchodě rozděleny na vložky s jednoduchým

Obytná místnost, kde je umístěn krb, je vytápěná sáláním přes sklo krbové vložky a teplým vzduchem, který vychází z krbové mřížky v horní části krbu. Dalších cca 2/3 tepelného výkonu krbové vložky je předáno přes výměník do radiátorů. 

Pro tento způsob vytápění je nezbytná expanzní nádoba, pojišťovací ventil a oběhové čerpadlo, které je vhodné doplnit záložním zdrojem pro případ výpadku elektrické energie.

Teplovodní krbové vložky je možno zapojit do systému ústředního topení jako samostatný zdroj a nebo paralelně ke stávajícímu hlavnímu plynovému nebo elektrickému kotli jako druhý zdroj.Vhodná volba systému vytápění Vašeho domu je odvislá od potřebného výkonu (tepelného odporu Vašeho objektu), dostupnosti paliva apod.   

Pokud výkon tepelného zdroje poddimenzujete, budou některé místnosti vytápěny nedostatečně. V opačném případě budete nuceni  ohniště uzavírat („škrtit“), bude se zanášet komínový průduch a znečišťovat prosklení krbu.  Proto je výpočet potřebného výkonu důležitý, aby funkce celého systému fungovala správně a byla tak zajištěna dlouhá životnost krbové vložky.  

Komfortnější vytápění a také vyšší výkon si můžete zajistit pomocí akumulační nádrže, kterou rovněž naleznete v naší internetové prodejně. Zásoba horké vody Vám umožní rovnoměrněji a vyváženěji udržovat teplotu v místnostech v době kdy nemůžete udržovat oheň v krbovém ohništi.

Topení - Kořínek . cz BIO KRBY

V sekci naleznete krby na biolíh  bez komínu, které Vám zajistí příjemnou pohodu pro posezení s přáteli a jsou atraktivním designován doplňkem obývaných prostor. Bio krby jsou bez zápachu, bez dýmu, nepotřebuje pro připojení  komínový průduch ani elektřinu.  Palivem je přírodní produkt - biolíh vyráběný na rostlinném základě.  

Krby na biolíh mohou nabízíme z různých materiálů – keramiky, oceli, skla, nebo jejich kombinací. Barevné provedení bílé, černé, broušený chrom. Bio krby můžete umístit na stole, uprostřed pokoje, nebo můžete zvolit bio krb pro zabudování do stěny.   

Topení - Kořínek . cz REGULAČNÍ TECHNIKA
Nabídka měřící a regulační techniky od jednoduché individuální regulace v bytech a rodinných domech,  až po regulaci rozsáhlejších topných systémů s více zdroji tepla a s více vytápěnými okruhy.

Pokojové termostaty mechanické pro běžné spotřebiče, termostaty mechanické pro elektronické obvody, termostaty elektronické a termostaty elektronicky programovatelné.  
Topení - Kořínek . cz KRBOVÉ MŘÍŽKY A VENTILAČNÍ TALÍŘE

Krbové mřížky na krbu plní tři základní funkce. První je samozřejmě distribuce tepla do místnosti, kdy do krbu vjede vzduch spodní mřížkou a horní mřížkou vychází ohřátý. Druhou funkcí je ochlazování krbové vložky, které pak pomáhá zabránit změnám tvaru vložky vlivem vysokých teplot. Třetí funkcí krbových mřížek je možnost vymetání kouřovodu, kdy je v blízkosti krbové mřížky umístěn čistící otvor kouřovodu. Vdechové i výdechové krbové mřížky by měly být vždy umístěny ve stejné místnosti. Každá krbová mřížka se skládá z pohledové části, která je nakliknuta do zástavbového rámečku.

Krbové mřížky mají několik funkcí. Tou základní je nasávání chladnějšího vzduchu ve spodní části místnosti a distribuce ohřátého vzduchu horní mřížkou, nebo i několika mřížkami ve stejné místnosti, popř. dalších místnostech. Mřížky složí ke clonění ventilačních otvorů a plní také funkci dekorační.  V některých případech se umísťují krbové mřížky tak, aby byl po jejich vyjmutí zároveň přístup k čistícímu otvoru kouřovodu pro jeho pravidelné vymetání.¨

Ventilační talíř výfukový slouží k výdechu teplého vzduchu z rozvodů, které jsou vedeny v bytovém prostoru za pomocí ventilátoru.

Nabízíme také redukce do mřížek.

 

Ventilační mřížky v našem e-shopu jsou ocelové s montážním rámečkem, mají různé rozměry,  provedení, jsou lakovány práškovou barvou s odolností vůči vysokým teplotám.

Topení - Kořínek . cz ROZVODY TEPLÉHO VZDUCHU
Bez rozvodu teplého vzduchu se širší využití Vašeho krbu prostě neobejde. Šikovní kutilové neváhají si rozvody teplého  vzduchu do vedlejších místností či do vyššího podlaží instalovat sami.

Tento oblíbený způsob vytápění souvisí s dostupností palivového dříví oproti jiným zdrojům tepla, ale také s příjemnou atmosférou krbového vytápění. Přitom se neobejdete bez výrobků nezbytných pro takovou instalaci. U nás najdete kompletní sortiment.
 

Nabízíme hliníkové flexibilní potrubí SIMPLEFLEX různých průměrů a tlouštěk a růžice v provedení bílém nebo chrom. V pozink provedení dodáváme spojky, redukce, montážní úchyty, rozdvojky tvaru „T“ nebo „Y“, rozbočovací skříňky, klapky a zaústění do rozvodů.

Součástí našeho sortimentu jsou také ventilátory, filtry a regulátory otáček.
Topení - Kořínek . cz KOUŘOVODY OCELOVÉ ČERNÉ, NEREZ A PLASTOVÉ

Kouřovody ocelové tloušťky plechu 1,5 mm nebo 2 mm. Nabízíme teplovzdušné výměníky, trubky, kolena s čistícém otvorem i bez, kolena nastavitelná, zděře, růžice, redukce, přechody s růžicí, redukční přechody, žaluzie, víčka (záslepky), žebrované trubky, anti-kondenzační nástavce, spojky, montážní svorky.  

 

V nabídce najdete také nerez kouřovody různých tlouštěk a průměrů určených k odvádění kouřových plynů pro kotle na plynná a tuhá paliva, krbové vložky a kamna.

 

 

Topení - Kořínek . cz KOMÍNY, KOMÍNOVÉ SYSTÉMY, NEREZ VLOŽKY A NÁSTAVCE, PROSTUPY

Kouřovody z ocelového plechu s nástřikem ve speciálních boxech a s použitím vypalovacích barev; kouřovody nerez;  žebrované trubky;  trubky s klapkou nebo s čistícím otvorem.

Dále kolena 90° a 45°;  kolena nastavitelná; kolena s čistícím otvorem; těsnění do kolen (do revizních otvorů); zděře; růžice, redukce; přechody; redukční přechody; sety (koleno, trubka s klapkou, komínová zdeř); „T“ kusy; „Y“ kusy; anti-kondenzační nástavce; spojky; montážní svorky; těsnění do kolen, žaluzie.

Topení - Kořínek . cz KOMÍNOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Na stránkách naleznete kominické kartáče, nádstavce kartáčů, komínové štětky, ocelové a silonové pro čištění nerezových komínů a komínových vložek. Čistící polyamidové tyče, kominické klíče, komínové růžice a strojky a jiné.

 

 

Topení - Kořínek . cz KRBOVÉ NÁŘADÍ A PŘÍSLUŠENSTVÍ KE KRBŮM A KAMNŮM

K příslušenství krbů a kamen patří především krbové nářadí – praktické pomůcky uměleckého provedení pro čištění a údržbu krbů obsahující obyčejně pohrabáč, lopatku či smetáček s ozdobnou rukojetí. Stojany pro tyto pomůcky bývají většinou kovové v barvě černé, mosaz, nerez, či ve skleněném provedení.

Dále zde  nabízíme     paravány, zástěny, koše na dřevo ozdobné, proutěné i drátěné, uhláky, podpalovače, krbové zápalky, sklo a plechy pod kamna, vysavače popela, čističe krbového skla pro jeho pravidelnou údržbu, krbové výměníky teplovodní, krbové výměníky teplovzdušné. 

Topení - Kořínek . cz KAMNÁŘSKÝ STAVEBNÍ MATERIÁL

Vše co potřebujete pro stavbu či opravy krbu. 

Tepelně izolační desky různých rozměrů a tlouštěk, s velmi kvalitního materiálu, s nízkou akumulací tepla, dobře opracovatelné; cihly pro stavbu obezdívek krbů v okrasném červeném provedení a cihly šamotové.

Dále kamnářské a šamotové malty; minerální vaty pro izolaci krbových obezdívek a sopouchů, včetně žáruvzdorných ALU pásek; kamnářská perlinka; těsnící kamnářské šňůry různých profilů (kulaté, hranaté, ploché); žáruvzdorná lepidla pro lepení těsnících šňůr, nebo opravy krbů, kamen a topenišť a dále k lepení izolačních desek.   

Topení - Kořínek . cz TOPIDLA - ELEKTRICKÁ, TOPIDLA - PLYNOVÁ, NÁSTĚNNÉ KONVEKTORY

Zde se nachází elektrická topidla pro domácnost, plynová topidla MEVA k postavení na podlahu, nebo infračervená kamna, teplomety a zahradní topidla na propan-butan. 


KONVEKTORY (topidla) na stěnu jsou elektrické nebo plynové (se zaústěním do komína, nebo přes obvodovou zeď do venkovního prostoru) typu "Vafky".  V naší nabídce naleznete moderní elektrická topidla s elektronickými a programovatelnými termostaty velmi vyspělého designu. Mohou sloužit pouze k temperování, nebo k přímému vytápění obytných místností, kanceláří, prodejen apod.   

Plynové konvektory jsou určeny především k vytápění obytných rodinných domů, chat, ale i administrativních budov, hal, kanceláří, garáží a dílen. Jedná se převážně o topidla s uzavřenou spalovací komorou, tzn.že spalovací okruh je zcela plynotěsně oddělen od prostředí místnosti, v níž je topidlo umístěno. Spaliny jsou odváděny odtahovým systémem ve zdi a rovněž vzduch pro hoření je nasáván z venkovního prostředí.
Plynové konvektory jsou vhodné do každého interiéru. Obsahují moderní regulační prvky, mají vysokou účinnost a nízké pořizovací náklady. Design předního krytu zaručuje velmi dobré předávání a proudění tepla přes kryt topidla do místnosti - teplo sálá po celé čelní ploše topidla. Předností a výhodou je snadná instalace bez použití připojení na 230 V.
 


Zahradní plynové zářiče na propan - butan jsou stále oblíbenějším doplňkem v zahradních restauracích, na terasách, při grilování apod.


Topení - Kořínek . cz PRŮM.TOPIDLA NAFTOVÁ, PLYNOVÁ a ELEKTRICKÁ

Nabízené typy vysoušečů mají odolnou konstrukci a disponují vyrazným výkonem. To umožňuje těmto přístrojům nasazení i pro jednonárazové odvlhčování, např. po povodních.

Tato profesionální topidla umožňují např. vytápění průmyslových hal, dílen, staveb, stanů apod. V nabídce naleznete teplovzdušné agregáty (topidla) naftové, plynové, elektrické.  

Topení - Kořínek . cz INFRAČERVENÉ ZÁŘIČE
Infrazářiče umožňují s vysokou efektivitou vytápět objekty, osoby, nebo technologie, které by byly jinými způsoby vytápění vytápěny nehospodárně nebo by jejich vytápění bylo téměř nemožné. Takovýto infrazářič se hodí nejen pro domácí, hobby, ale i pro  komerční využití, zejména pro vytápění rozlehlých, špatně izolovaných nebo nepravidelně využívaných objektů.

Infrazářiče ohřívají přímo (primárně) lidi a objekty bez ohřevu vzduchu ve vytápěných prostorách. Sálavé teplo má také zásadní vliv na tepelnou pohodu, což znamená, že se při vyšší sálavé teplotě ploch cítíme příjemně i v prostorách s nižší teplotou vzduchu.

Nespornou výhodou elektrických infračervených zářičů je skutečnost, že pomocí nich vytápíte pouze ty prostory, které potřebujete, jen tehdy, kdy potřebujete. Navíc pracují na plný výkon ihned po zapnutí. Můžete tedy vytápět prostory pouze v přítomnosti osob bez nutnosti předehřevu. Také regulace je díky těmto vlastnostem velmi snadná a závisí pouze na požadavcích pro daný prostor (zapnuto/vypnuto, pohybové čidlo, časovač, termostat apod.).
 
Topení - Kořínek . cz VENTILÁTORY, OCHLAZOVAČE A DMYCHADLA

Průmyslové stropní ventilátory umožňují především snížení nákladů na topení v halách a velkých prostorách.

Jsou určeny pro zpětné stlačování teplého vzduchu v halách a to trvale.  Ventilátory mají velký výkon při malé spotřebě elektrického proudu, velmi tichý chod. Díky konstrukčnímu řešení a kovovému provedení mají tato zařízení dlouhodobě bezporuchový chod. 

 

Topení - Kořínek . cz ODVHČOVAČE - VYSOUŠEČE
Topení - Kořínek . cz RADIÁTORY
K nejprodávanějším radiátorům patří ocelová desková otopná tělesa, protože se snadno udržují, jsou vhodná pro teplovodní soustavy a spotřebují méně vody. Právě menší objem topné vody umožňuje jejich rychlejší prohřívání. Lze je dodat v různých délkách tak, aby odpovídaly šířce okna.  Díky menšímu průtoku se dají snadno regulovat pokojovým termostatem, tedy mají i úsporný provoz. Tyto radiátory mohou být podle tepelných požadavků jednoduché, dvojité nebo až trojité. Jednoduchý design nabízí široké interiérové využití a proto je nabízíme v různých barevných odstínech.  

Přesto jsou stále oblíbenější také článkové radiátory vyráběné moderními technologiemi sváření pro výkonnost díky celkové účinné ploše a dlouhou životnost. Tyto radiátory mají vysokou odolnost vůči tlaku v topném systému a jsou vhodné i pro nízkoteplotní systémy.  Jednou z jejich předností je také odolnost vůči mechanickému poškození a korozi. Článkový systém umožňuje sestavení otopného tělesa o požadovaném výkonu a velikosti. Svým vzhledem tvoří zajímavý prvek moderního interiéru.  

Trubková otopná tělesa upoutají na pohled, nabízíme je v mnoha velikostech, tvarech a barvách.  Jsou vhodná do koupelen, na toalety, na chodby nebo do kuchyně.  

Naše radiátory nemusíte nijak zakrývat, ale naopak je použijete jako vhodný doplněk interiéru.
Topení - Kořínek . cz KOUPELNOVÉ ŽEBŘÍKY
Tradiční, ryze uživatelský  pohled na tyto výrobky se radikálně mění. Je požadovaná nejen snadná údržba, ale zvyšují se nároky na estetický vzhled topných těles, které dotváří atmosféru koupelny a její celkovou pohodu. Proto nabízíme široký sortiment koupelnových žebříků od základních tvarů (rovné a prohýbané) až po provedení v neobvyklém tvaru a  luxusním designu všech povrchových úprav – bílá, nerez, metal, či barev podle vzorníku.  

Z hlediska připojení nabízíme koupelnové žebříky průtočné (na ÚT), elektrické s topnou tyčí,  jednoduchým nebo elektronickým regulátorem (nemrznoucí směs), a dále koupelnové žebříky kombinované  na ÚT s možností elektrického ohřevu v letním období.
Topení - Kořínek . cz OHŘÍVAČE VODY (BOILERY) A PRŮTOKOVÉ OHŘÍVAČE VODY

Nabízíme průtokové i zásobníkové ohřívače vody elektrické nebo plynové, dle umístění stacionární, ležaté nebo stojaté. Základními hledisky je úsporná příprava teplé užitkové vody, automatický provoz, plynulá regulace výkonu, udržování nastavené teploty a u plynových boilerů také nízký spínací průtok, umožňující dodávku teplé vody i při velmi malém průtoku vody.  Piezoelektrické nebo bateriové zapalování Vám ročně ušetří kolem 150 m3 plynu.  

Dále nabízíme nepřímotopné ohřívače nebo velmi efektivní  kombinované ohřívače vody s ohřevem elektrickým proudem v letních měsících a ohřevem  topnou vodou ze systému ústředního vytápění v topné sezoně. Tímto způsobem ušetříte drahocennou energii.  

Z hlediska odvodu spalin máme k dispozici ohřívače s odvodem do komínu, s odvodem přes zeď („turbo“), nebo ohřívače bez potřeby odvodu spalin do venkovního prostoru.    

Topení - Kořínek . cz AKUMULAČNÍ NÁDRŽE (bez TUV - s TUV)

Námi dodávané akumulační nádrže jsou již v seznamu SVT - ZELENÁ ÚSPORÁM. Využijte i Vy možnost získání státní dotace např. na instalaci akumulační nádrže při rekonstrukci vytápění. Dodáváme 70 typů akumulačních nádrží.

Na zakázku zásobníky až do 10 000 litrů.

Záruční doba na tyto výrobky je 5 let.

Topení - Kořínek . cz EXPANZNÍ NÁDOBY

Expanzní nádoby jsou topenářské a vodárenské.

 

Topenářské tlakové membránové expanzní nádoby slouží k vyrovnávání objemových změn kapaliny vlivem změn teploty v topných a chladicích soustavách. Jsou nejjednodušším řešením expanze kapalin, funkčně spolehlivé, s nimi je soustava uzavřená, nedochází ke ztrátám vody, pro svoji funkci nepotřebují další energii, jsou levné, jejich montáž a údržba je jednoduchá. Membránové expanzní nádoby jsou ocelové tlakové nádoby, které mají vnitřní prostor rozdělený pryžovou membránou na prostor pro jímání vody a prostor, ve kterém je stlačený plyn.

Vodárenské expanzní nádoby jsou podobné jako expanzní nádoby na topení, ale mají tyto odlišnosti – většinou se používá vyměnitelná membrána, tato membrána musí mít atest o splnění hygienických požadavků pro pitnou vodu, části přicházející do styku s vodou jsou vyrobené z nekorozivních materiálů (nerez, mosaz, bronz) nebo jsou ošetřeny proti korozi nástřiky, povlaky.

Expanzní nádoby mohou být vybaveny senzorem na kontrolu neporušenosti membrány. 

Topení - Kořínek . cz ARMATURY A OBĚHOVÁ ČERPADLA

 

Armatury - teplovodní příslušenství a součástky, které se používají v otopných systémech, v systémech teplé užitkové vody, pro zapojení radiátorů, teplovodních výměníků, apod.

Především se jedná o armatury jako jsou kulové kohouty, odvzdušňovací ventily, bezpečnostní ventily, regulační ventily, radiátorové ventily, termostatické ventily, přírubové armatury, radiátorové hlavice, zpětné klapky a topenářské filtry.

Topení - Kořínek . cz TEPLOVODNÍ A TEPLOVZDUŠNÉ VÝMĚNÍKY
Teplovodní výměníky spalin jsou určené k využití odpadního tepla z krbu, krbových kamen, apod. Dodáváme taky teplovodní výměníky pro pekárenské pece.  Výměníky dodáváme ve standardních řadách pro průměry kouřovodu 150 , 180 , 200 mm.  Dodáváme taky výměníky na zakázku dle požadavků zákazníka.

Teplovzdušné výměníky se využívají převážně jako nadstavbové řešení ke všem krbovým kamnům. Pokud chcete využít ještě více tepla proudícího kouřovodem, je tento produkt pro Vás ideální. 
Topení - Kořínek . cz CIRKULÁRKY A ŠTÍPACÍ ZAŘÍZENÍ
Cirkulárky pro víceúčelové použití, hospodářská pila na palivové dřevo, stavební pila pro příčné i podélné řezání dřeva. 

Štípací zařízení pro štípání špalků palivového dříví.
Topení - Kořínek . cz OSOUŠEČE RUKOU
Topení - Kořínek . cz KOUPELNA - UMYVADLA, SKŘÍŇKY, SVÍTIDLA a DOPLŇKY

 Kategorie umyvadel a umývátek  obsahuje širokou nabídku tohoto sortimentu pro vybavení Vaší koupelny. Nabízíme vše od klasických umyvadel a koupelnový nábytek, až po výrobky v retro stylu, různých velikostí i tvarů. V současné době roste zájem o designová umyvadla. Přímo hitem jsou pestrobarevná provedení těchto výrobků převážně pro umístění na desku.  Originálním řešením jsou bezesporu dřevěná umyvadla.

K zařizovacím předmětům patří také řada koupelnových doplňků denní potřeby.

Topení - Kořínek . cz KOUPELNA, WC - PŘEDSTĚNOVÉ SYSTÉMY
Instalaci předstěnového systému zvládne i zručný a zkušený kutil. Využít však můžete i služeb proškoleného instalatéra.

  Při stavbě domu či větší rekonstrukci, kdy se mění příčky, lze využít systémy určené do masivních zděných konstrukcí. Systém s nádržkou a připraveným odpadem jednoduše necháte zazdít do stěny.
Oproti samonosným prvkům tak šetříte místo, neboť nádržka je součástí zdi. Nemusíte tak vydávat peníze za sádrokartonovou předstěnu, konstrukci povrchově upravíte stejně jako zeď kolem. Lze ji obložit keramickými dlaždicemi, nanést omítku a podobně.
 
  Spočívá-li Vaše rekonstrukce pouze ve výměně zařizovacích předmětů nebo se rozhodnete vyměnit si doma pouze toaletu, nemusíte nikde nic kopat. Stačí použít samonosné předstěnové prvky.

  Jejich základem je pevná ocelová konstrukce, jež má vysokou nosnost. Uchycuje se na několika místech k podlaze a zadní stěně, pak ji pouze zakryjete sádrokartonovou deskou. Ke stavbě tak nepotřebujete maltu a nečekáte několik dnů, než vám vytvrdne. Rekonstrukce je rychlá a méně náročná.
Nádržku s vodou máte ukrytou za stěnou, která tlumí hluk. Hladinu zvuku lze navíc zúžit použitím zvukové izolace, která se instaluje mezi obklad a  toaletu.

  U předstěnových systémů se u klozetu používají také úsporná start-stop nebo dvojitá tlačítka, takže při splachování šetříte vodou. Často také nabízejí možnost experimentovat s umístěním zařizovacích předmětů v prostoru. Nejste už totiž zcela vázáni na zeď, ke které je instalujete. K výhodám samozřejmě musíte přidat i mnohem lepší vzhled koupelny. 

  Mnohé instalační doplňky, jakož to i rozsáhlý sortiment ovládacích tlačítek s plastovým, kovovým nebo skleněným povrchem, kompletují celou nabídku.

  Vysoce kvalitní nádrže nabízejí širokou škálu funkcí. Vypouštěcí ventil umožňuje úsporné splachování díky dvoumnožstevnímu splachování. Díky speciální konstrukci vypouštěcího ventilu je údržba splachovací nádržky nebo případná výměna náhradních dílů jednoduchou záležitostí. Pokud jsou potřeba náhradní díly, je možné použít standardní díly (rohový ventil, napouštěcí ventil, těsnění, atd.)
  
Topení - Kořínek . cz KOUPELNA - KUCHYNĚ - VODOVODNÍ BATERIE A SPRCHY

PŘIPRAVUJE SE !

V této sekci naleznete umyvadlové (s výsuvnou sprchou), dřezové, vanové, sprchové, bidetové či termostatické baterie a sprchy. Můžou být nástěnné či stojánkové, pro montáž pod omítku nebo na okraj van. 

Podle způsobu ovládání dělíme vodovodní baterie na dotykové a bezdotykové. 

U dotykových dotykových baterií stále roste obliba těch pákových, protože jsou praktičtější, ale mnoho zákazníku stále požaduje do svého interiéru baterie klasické. Zvláště v v provedení chrom – zlato jsou skutečnou ozdobou koupelny. Ve veřejných prostorách, ale i v domácnostech mají uplatnění baterie tlačné s možností časového nastavení výtoku vody.  

Pro pákové baterie je zásadní, jakou zvolíte kartuš – jedná se o klíčový prvek pro pákové vodovodní baterie. Má na starosti směšování teplé a studené vody, kterou nasměrujete do výtokového raménka. Kartuše se většinou vyrábí z plastu nebo keramiky. Keramické provedení je přitom výrazně kvalitnější i odolnější. 

Senzorové vodovodní baterie se ovládají přerušením paprsku, s přednastavenou teplotou a tlakem vody.  K tomu účelu jsou vybaveny čidlem (senzorem). Optoelektrický snímač v baterii na pohyb reaguje tak, že dá signál k otevření elektromagnetických ventilů na přívodech teplé a studené vody. Poté, co ruce vyjmeme ze snímané zóny, se ventily opět uzavřou. Bezdotykové baterie nám tak poskytnou opravdu jen tolik vody, kolik jí potřebujeme například k opláchnutí rukou. Tím je zajištěna maximální úspora vody. 

Vanové, sprchové a umyvadlové termostaty slouží k přesnému nastavení požadované teploty vytékající vody. Tento jistě komfortní, ale také velmi praktický prvek ve Vaší koupelně již není dávno žádným luxusem. Sprchování  je bezpečnější hlavně pro Vaše děti a delším užíváním termostatické baterie také získáte úsporu energie i vody.   

Dnes je důležitý je samozřejmě také design vodovodních baterií. Jejich tvary mohou být zakulacené nebo hranaté, jednoduché moderní linie, nebo přímo extravagantní, retro vzhled či naopak klasika.

Nejčastěji používané materiály ze kterých jsou vodovodní baterie vyrobeny jsou broušený chrom, leštěný nikl, mosaz. Podle povrchové úpravy se setkáte s těmi, které označujeme jako Lesk, Mat, Šedý mat, Bílá - chrom, Bílá - zlato, Černá - chrom, Satin – chrom. Jejich údržba je vesměs velmi snadná. Postačí jar na nádobí, mýdlová voda apod. Vyleštit baterii lze suchým hadříkem. 

K nejběžnějším příslušenstvím vodovodních baterií patří odpady, sifony, výtokové hubice, sprchové hadice, napouštění přepadem, páčky k bateriím, rohové ventily.  

Topení - Kořínek . cz ODBORNÉ KNIHY

Nabízíme Vám široký sortiment odborných knih v oborech topení, hobby a řemesel, stavebnictví, zahradnictví a také rozsáhlou paletu kuchařek, publikací o zpracování ovoce a zeleniny, o víně, publikací o výrobě koktejlů a dalších nápojů. Řada těchto knih je zajímavá také pro odborníky. 

Nejsou zde pouze knihy, které Vám pomůžou při výběru vhodného vytápění, topných těles nebo ohřevu vody, grilování, vaření, stavbě domu, úpravách bytu či stavbě pergoly, ale také zde najdete zajímavé tituly o historii řemesel, architektury apod.

 

KOŠÍK PRÁZDNÝ


Email:  
Heslo:  
Poslat hesloNovinky

2018-02-04 12:02:19

MASTER-XL-61
   MASTER XL 61 - profesionální infračervené olejové topidlo

 

 


 

 

 Komínová stříška NAPOLEON