JUNKERS FKC-1S - Kolektor solární deskový (1 kus)

Topení, kotle, ohřev vody a regulace od tuzemských
a zahraničních výrobců

  Úvodem     Kontakt     Kontaktní formulář  
  Ceny paliv     Info o zboží     Výstavy  
Tipy, novinky a články o topeníKolektor solární plochý
Náhled

JUNKERS FKC-1S - Kolektor solární deskový (1 kus)

(128054041501120002)
sleva
Záruční doba: 24 měsíců
Rozměry (výška x šířka x hloubka): 2070 x 1145 x 90 mm
Původní cena: 17856 Kč
Cena bez DPH: 14019 kč
Cena s DPH: 16963 kč
DPH: 21 %
Dostupnost: 10 dní

Tisk      Odeslat dotaz      Doporučit přátelům
Možnosti dodání zboží:
Kamiónová doprava (včetně balného) : 490,-Kč
 ks 
  Popis JUNKERS FKC-1S - Kolektor solární deskový (1 kus)

JUNKERS FKC-1S
Nejen si užívat slunečních paprsků, ale také je účinně zachytit a inteligentně využít! S novými plochými kolektory Junkers to jde zcela samo: výkonné kolektory přeměňují sluneční energii mimořádně účinně na teplo využitelné pro přípravu teplé vody a podporu vytápění. Kdo inteligentně využívá sílu slunce, ušetří průměrně až 60 % energie při přípravě teplé vody a až 30 % energie na vytápění – to je přesvědčující argument především v dobách stále rostoucích cen za energii.

Rámy nových plochých kolektorů FKC jsou vyrobené ze skleněného vlákna - materiálu, který se mimo jiné osvědčil v automobilové a letecké výrobě. Výsledkem jsou stabilní a lehké kolektory odolné proti povětrnostním vlivům s dlouhou životností.

Chcete využívat sluneční energii a nejste si jisti, zda existuje vhodné řešení pro architekturu vašeho domu? Ploché kolektory FKC lze umístit na plochou střechu, do střechy či na střechu. Systém montáže do střechy harmonicky zabuduje ploché kolektory do obrysu střechy. Žádné viditelné spoje a mimořádně malá konstrukční výška zajišťuje atraktivní vzhled i na různých střešních krytinách.


Výhody kolektoru
- Vysoce výkonný kolektor, vhodný k instalaci na střechu, do střechy a na plochou střechu.
- Měděný absorbér opatřený vysoce selektivní vrstvou
- Zakrytí propustným  solárním bezpečnostním sklem (tl. 3,2 mm), odolávajícím krupobití.
- Minerální vlna (tl. 55 mm) s okrajovým pruhem, tepelně stálá a bez vyvíjení plynu.
- Jednoduchá instalace


Princip fungování
Solární kolektor funguje - zjednodušeně řečeno - jako zahradní hadice ležící na slunci: sluneční záření ohřívá kapalinu v kolektoru. Cirkulační čerpadlo přivádí ohřátou kapalinu do solárního zásobníku, kde předává své teplo pomocí tepelného výměníku vodě v zásobníku. Ochlazená kapalina se poté vrací zpět do kolektoru k opětovnému ohřátí.
Pokud by při špatném počasí nebyl dostatek sluneční energie, i přesto je k dispozici dostatek teplé vody - přípravu teplé vody zajistí druhá topná spirála v zásobníku, kterou zásobuje teplem kotel. Tak získáte komfort teplé vody zcela nezávislý na počasí.


Orientace kolektoru na střeše
Plocha Vaší střechy nemusí nutně směřovat přesně na jih, aby mohla sloužit jako vhodná montážní plocha pro solární kolektory Junkers. Odchylky od jižního směru do 45 ° jsou zcela bezproblémové a nemají závažný vliv na energetickou výtěžnost. I orientaci Vaší střechy přímo na východ nebo na západ lze také vyrovnat přiměřeně větší plochou kolektorů. Solární kolektory je možné montovat na šikmou nebo plochou střechu, popř. je do šikmé střechy vestavět.


Optimální propojení se solárními systémy - solarInside

Jedním z nejzajímavějších systémových řešení budoucnosti je kombinace efektivní kondenzační techniky se solárními systémy. Z dobrých důvodů dnes musí systémy pro vytápění a přípravu teplé vody splňovat množství požadavků. Kdo chce využívat všech těchto výhod, má to dnes naprosto jednoduché, neboť díky nové generaci regulátorů Junkers jsou všechny naše kotle s elektronikou Bosch Heatronic® 3 schopné reagovat na intenzitu slunečního záření. Tato světová novinka, která dokáže optimalizovat souhru kondenzační techniky a solárních systémů nazýváme SolarInside.

Solární vyhlídky se solární energií
Solární systém pro přípravu teplé vody lze účelně použít téměř ve všech domácnostech. To platí nejen pro novostavby, ale i pro starší budovy. Mají stejný úsporný potenciál - nezávisle na stavebním slohu a stáří. Se solárním systémem pro přípravu teplé vody lze ročně ušetřit v průměru až 60 % energie na přípravu teplé vody a v létě dokonce až 100 %. Se SolarInside lze navýšit průměrnou roční úsporu energie až o 15 %.

 
  Další fotografie JUNKERS FKC-1S - Kolektor solární deskový (1 kus)

průřez kolektoru náhled Montáž 2 kolektorů na střechu náhled Montáž 2 kolektorů na plochou střechu náhled Montáž 2 kolektoru do střechy náhled Solární vyhlídky se solární energií (obr. k textu) náhled Orientace kolektoru na střeše (obr. k textu) náhled
 

KOŠÍK PRÁZDNÝ


Email:  
Heslo:  
Poslat hesloNovinky

2018-02-04 12:02:19

MASTER-XL-61
   MASTER XL 61 - profesionální infračervené olejové topidlo

 

 


 

 

 Komínová stříška NAPOLEON

 

  WAP RSS      Zajímavé výměnné odkazy | © 2008 powered by  David-Studio.net